ТЕМА. Складання і обчислення виразів. Вправи і
задачі на закріплення вивчених таблиць
множення і ділення.
МЕТА.
Закріплювати знання учнів, вивчених таблиць множення і ділення. Вдосконалювати
навички застосовувати набути знання під час обчислення виразів, розв’язування
задач, знаходження коренів рівнянь. Розвивати мислення, пам’ять, навички усних
обчислень. Сприяти вихованню пізнавальних інтересів, любові до природи, вміння
бачити та відчувати прекрасне.
ОБЛАДНАННЯ.
Мультимедійний супровід уроку, підручник «Математика» (авторМ.В.Богданович,
Г.П.Лишенко), кольорові кленові листочки з літерами «барвиста осінь»,
фотоілюстрації та малюнки із зображенням осінніх пейзажів, картки для
самостійної роботи.
ТИП УРОКУ.Комбінований.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
Давай
з тобою обнімемось
І
над землею піднімемось,
Тепло
сердець з’єднаємо
І
сонцем засіяємо.
Я
бажаю вам добра,
Всі гуртом: Ми бажаєм всім добра!(Слайд
1-2)
ІІ. Мотивація
навчальної діяльності.
-
Сьогодні урок ми
почнемо з вірша. Послухайте уважно і скажіть, про що в ньому йдеться.
Тихо осінь ходить гаєм.
Ліс довкола аж горить.
Ясен листя осипає.
Дуб нахмурений стоїть.
І берізка над потоком
Стала наче золота.
Вітер, мовби ненароком,
Їй косиці розпліта.
Н.Приходько
-
Цій золотій порі присвячений наш урок.(Слайд
3)
-
А чи знаєте ви як починається осінь? Ось
послухайте.
Осінь – це донька Діда Мороза. В Осені
коси заквітчані пшеничними колосками й червоними ягідками калини. Ходить вона
луками, берегами. Де зітхне, там холодом війне.
Любить вона ночами сидіти на березі
ставка. А вранці над водою піднімається сивий туман і довго не розходиться. Оце
й починається Осінь.
Бояться Осені пташки. Як тільки
побачать її ластівки, злітаються і про щось заклопотано радяться. А журавлі
піднімаються високо в небо і тривожно
курличуть
Любить Осінь заходити в садки.
Доторкнеться до яблуні – яблука жовтіють.
Сьогодні теплий сонячний день. Низько
стоїть сонце – світить, але не дуже гріє. Сіла старша донька Діда Мороза під
стогом сіна, розплітає косу, гріється. Співає пісню про срібні павутинки. (В.
Сухомлинський)
-
Яку картину ви уявили,
слухаючи казку?(Відповіді учнів.)
-
Яка буває осінь? (Рання, золота, пізня)
-
Можна багато гарних
слів дібрати, розповідаючи про осінь. Одне з них «заховалось» на дошці за
кленовими листочками. Щоб відкрити літери цього слова треба попрацювати та
виконати завдання. Кожне правильно
виконане завдання дасть вам право відкрити одну літеру.(Слайд 4)
ІІІ. Перевірка
домашнього завдання.
-
Давайте перевіримо
правильність виконання виразів № 198 на с.30.
-
Я вам принесла яблучка
з осіннього саду. На кожному яблучку є число з відповіддю. Ви повинні назвати
до якого виразу підходить яка відповідь.
(40,
5,1, 21)(Слайд 5)
-
Поясніть ,як розв’язали
задачу № 197.
1) 18
: 6 = 3 (кг) – в одній сітці.
2) 3
* 2 = 6 (кг)
Відповідь:
6 кг картоплі ніс син.
Ви
отримали право відкрити першу літеру.
(Діти відкривають першу
літеру у слові.) (Слайд 6)
ІV. Усний рахунок.
1.
Організація
самостійної роботи для окремих учнів за двома варіантами.
І
варіант
а)
Обчислити вирази.
5
• 7 + 35 = 70 12 : 6 + 7 • 7 = 51
70
– 5 • 6 = 10 42 : 7 + 2 • 8 =22
72 :
8 : 3 • 4 =12 18 : 3 + 14 : 7 = 8
ІІ
варіант
а)
Обчислити вирази.
7
• 7 + 31 = 80 18 : 6 + 7 •5 = 38
80
– 5 • 6 = 50 28 :
7 + 3 • 8 = 28
72 :
9 : 2 • 4 = 16 18 :
6 + 14 : 2 = 10
2.
Вправа
«Швидкий обчислювач».
(Вчитель читає завдання, а учні швидко дають
відповіді )
Скільки
очок в 2 вовків? ( 4 )
В
3 трикутників кутів? 9
Лап
у 4 котів? ( 16 )
Ніжок
у 8 курчат? (
16 )
Вушок
в 9 зайчат? (18 )
Ріжок
у 5 корів? ( 10
)
Скільки
лап у3 бобрів? ( 12 )
Пальців
на руках шістьох? ( 30 )
Крил
у 9 синиць? (
18 )
Вушок
у сімох лисиць? (14 )
В
десятьох собачок лап? ( 40 )
Хвостиків
у сотні жаб? ( 100 )
-
Давайте відкриємо
наступну літеру у нашому слові.
(Діти
відкривають наступну літеру в слові.)
3.
Розв’язування
простих задач (усно).
v Йшла до зайця в гості лиска,
Несла три пучки редиски.
В кожному редисок п’ять.
Як усі порахувать? (5 ∙ 3=15)
v Три кози побігли в ліс,
Скільки разом ніг у кіз? (4 ∙ 3=12)
v В магазині хлопчик плаче,
Полічить не може здачі.
П’ятаків у нього п’ять,
Скільки грошей, як узнать? (5 ∙ 5=25)
v Прийшли до крамниці 4 жуки,
Купили на ніжки собі чобітки.
Ніжок по 6, як відомо, в жуків.
Скільки потрібно всього чобітків? (6 ∙4=24)
v Біля липи бджіл багато,
Мед збирають волохаті.
6 джмелів між них кружляють,
Теж медок вони шукають.
Менше їх, ніж бджіл, в 3 рази.
Порахуйте бджіл відразу. (6 ∙ 3=18)
v Кіт Мусій купив сосиски
І розклав по 7 у миски.
Скільки всіх було сосисок,
Якщо 9 повних мисок? (7 ∙
9=63)
-
З цим завданням ви справились відмінно і
отримали можливість отримати ще одну букву у нашому слові(.
(Діти відкривають наступну літеру в
слові.)
4. Обчислення виразів на слайдах.
-
Осінь зачарувала своєю красою письменників, поетів, художників, фотографів.
Я пропоную вам переглянути красиві осінні пейзажі, помилуватись ними і
одночасно обчислити математичні вирази, які на них зображені.
(Слайди 7-12)
(70 – 21 ) : 7 = 7 (35
+ 13) : 8 = 6
16 : 2 + 24 : 8 = 11 32
: 8 • 7 = 28
72 : 8 : 3 • 6 = 18 64
: 8 : 2 • 0 = 0
-
Ми знову отримали право відкрити літеру в слові..(Діти
відкривають наступну літеру в слові.)
Як ви вважаєте якою
буде тема нашого уроку?
5.
Каліграфічна
хвилинка
Сорок вісім карасів наловили ми усі,
А нас було всього шість.
Скільки кожен із нас з’їсть? ( 48 : 6 = 8)
Для каліграфічної хвилинки ми візьмемо цифру 8. Пригадайте
послідовність написання цифри 8. (
Вчитель пише літеру на дошці, коментуючи послідовність написання.)
(Слайд 13)
-
Відкрийте, будь ласка, ще одну букву.
V. Оголошення теми і завдань уроку.
- Сьогодні
ми будемо не лише милуватися красою осінньої природи, а продовжимо виконувати
завдання на закріплення таблиці множення числа 8 та ділення на 8. А також
вправлятимемось у розв’язку задач на спосіб зведення до одиниці другого виду.
VІ. Повторення та закріплення вивченого матеріалу.
1. Задача
200 на с. 30
-
Прочитайте задачу. (Слайд 14)
1) 40
- 4 = 36 (р.) – матері.
2) 36
: 4 = 4 (р.) – сину.
3) 40
– 9 =31 (р.)
Відповідь:
На 31 рік син молодший від батька.
Ми знову отримали право відкрити літеру в слові.
(Діти відкривають
наступну літеру в слові.)
2. Фізкультхвилинка.
3. Задача
201 на с. 31
-
Прочитайте задачу.
1) 30
: 5 = 6 (л) – за 1 годину.
2) 6
* 8 = 48 (л)
Відповідь
: 48 літрів пального.
Перевірте
розв’язування задачі.(Слайд 15)
-
Відкрийте ще одну
літеру в слові.
4. «Математичні
ланцюжки»(Слайди 16-17)
32
: 8
•
6
:
8
•
7
+ 29
50
|
56
: 8
•
4
+
12
:
8
• 7
35
|
16
: 2
:
4
•
8
+ 16
:
8
4
|
72
: 8
:
3
•
8
:
6
• 8
32
|
-
Перед нами на екрані
«математичні ланцюжки». Обчисліть їх, будь ласка, а в зошит запишіть лише
відповіді до них. Той, хто справиться першим, отримає право відкрити ще одну
літеру в слові. (Діти працюють
самостійно. Завдання перевіряється фронтально. Переможець відкриває наступну
літеру.)
5.
Самостійна робота:
вирази 203 на с.31
(І варіант – 1 стовпчик, ІІ варіант – 2
стовпчик) (Слайд 18)
Час відкрити останню
літеру нашого слова. (Діти відкривають
літеру)
-
Яке слово «заховалось»у
кленовому листі? (Барвиста)
-
Чому осінь називають
барвистою?(Восени природі можна побачити найбільше кольорів,
ніж будь-коли.)
-
Уявіть себе
художниками. Які кольори ви оберете для своєї картини? (Жовтий, червоний, коричневий, жовтогарячий, зелений.)
VІІ. Підсумок
уроку.
1.
VІІІ.
Домашнє завдання.(Слайди 19-20)
№202
обчислити, № 205 скласти і обчислити вирази, № 206 розв’язати задачу ( на вибір).
Комментариев нет:
Отправить комментарий